Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
2

Yaşamda bir amaca sahip olmak neden bu kadar önemli? Amaçsızca yaşamak da pekala bizi mutlu edebilir. Bir amaç olmadan mutlu olamaz mıyız?

616 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Başka Bir Videonun Konusu :)
Son nihilist bükücü

Bir amaç doğrultusunda örgütlenecek şekilde evrimleşmiş canlılarız. Bu dürtüyü dönemsel olarak baskılayabilir pasivize edebilirsin ama hayatın bir evresinde mutlak olarak tetiklenecektir beşeri dünya tarafından. Amaç, hedef, umut gibi kavramlar psikolojik sağlığınız açısından önemli kavramlardır, psikolojik sağlığınız sosyal dünya açısından önemli bir kavramdır. Sosyal dünya isr mutluluk açısından önemli bir kavramdır. Mutluluk ise bu sorunun ulaşmaya çalıştığı sonuç açıdan önrmli bir kavramdır. Bu noktada mutluluğa bakış açısı sunan ben de bu soruyu soran siz açısından önemli olmalıyım. Eğer önemsizsem bunu önemsemeyi bir amaç edinerek mutluluğun amaç ile ilişkisi noktasında debeysle bir yaklaşım geliştirebilirsiniz. Şimdi sırada haşlanmış pırasa tarifi var.

Pırasaları küçük küçüm dilimleyerek tencereye doldurun. Üzeribe su ekleyerek kaynamaya bırakan. Arada karıştırın ve içinizden 3 kere evrene selam gönderin.pırasalar kaynadıktan sonra bunun sizi ne kadar mutlu ettiği üzerine düşünmeye başlayabilirsiniz eğer mutlu olmadıysanız endilelenmeyin. Denedim beni de mutlu etmedi

Tüm Reklamları Kapat

Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
6
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Görkem Öge
Toprak Mühendisi

Sorunuzun cevabı değişken. Herkes bu soruya, kendi hayat anlayışı, yaşam dinamikleri çerçevesinde farklı cevaplar verebilir. Bu tip bir soruyu "bu böyledir" gibi net bir cevapla sınırlayamayız.

Ama temel olarak insan düşünme becerisine sahip bir hayvan olarak kendi varlığını da düşünüp sorgulayacaktır mutlaka. Ben kimim, neden buradayım, nereden geldim nereye gidiyorum gibi soruların akla gelmemesi zor. İşte herkes de bu sorulara kendince cevap verir. Siz bir anlam arayışında olmayabilirsiniz, bir amacınızın olmaması sizi rahatsız etmiyor olabilir ama bunları arayan ve eksikliğinden rahatsız olan çok sayıda insan vardır ve var da zaten. O nedenle tek bir kalıba sığdıramayacağımız bir konu bu.

Tüm Reklamları Kapat

6
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close