Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Yapay zeka ile insan arasındaki temel nitelik farkı nedir?

Kendi seçmediği zeka, kendi seçmediği karakter-kişilik, kendi seçmediği bilinç e sahip olarak, bunların yapay olmadığını iddia edebilecek referanslara sahip olamama hali, bir çelişki olabilir. Yapay zekanın ileri düzey versiyonu yeterli kompleksliğe ulaştığında deneyim yoluyla öğrenen bir bilince kavuşacak. Duygu,insanı üstün yapar mı

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Yapay zeka, tamamen toplanmış verilere dayanarak analiz yaparken karar ve cevap verme konusunda oldukça objektiftir. Ancak, insanların kararları, duygulara, psikolojiye, çevresel faktörlere ve daha birçok şeye göre değişiklik gösterebilir. Bu da bizim çoğu zaman hata yapmamıza sebep oluyor, doğru bildiğimiz şeylerden bile şaşıyoruz.

Sonuç olarak, duygu insanları asla üstün kılmaz. Hatta duyguların şu an bize verdiği zararların pek farkında olmasak da, bu zararlar ileride çok ciddi boyutlara ulaşacak. Yapay zeka, insan ırkını her alanda geride bırakacak ve bunların en büyük sebeplerinden birisi duygularımız olacak.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Vatansever sanat veya vatansever bilim diye bir şey yoktur.”
Johann Wolfgang von Goethe
Geri Bildirim Gönder