Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
5
Puan Ver

Virüsleri cansız olarak tanımlarken, dev virüsler diye bir canlı grup var ifadesi tanımla çelişmiyor mu? Dev virüsler de bir çeşit virüs değil mi?

Canlı-cansız ayrımını yaparken durduğumuz yer, bilinç meselesini yine kendi bilincimizle açıklamaya çalışırken durduğumuz yeri andırmıyor mu sizce?

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Evet, bu tarz semantik hatalar olabiliyor dil kimi zaman bilimsel gerçekleri takip etmekte zorlandığı için. Şimdi düzeltildi ve "canlı grubu" tabiri, "varlık grubu" olarak değiştirildi. Bildirdiğiniz için teşekkürler.

Teşekkür (6)
Paylaş
14
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bugün okuyabileceğiniz kitabı yarına bırakmayın.”
Holbrook Jackson
Geri Bildirim Gönder