Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Uzun kulaklı çöl kirpileri neden diğer kirpilerin aksine kulakları uzun olacak şekilde evrimleşmiştir?

2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
2 Cevap

Çöl kirpilerinin kulaklarının diğerlerine göre uzun olmasının sebebi adaptasyondur. Yaşadıkları çöl ikliminin çok yüksek sıcaklıklara ulaşabilmesinden dolayı ısı alışverişini arttırmak için bu hayvanların kulaklarının yüzey alanı diğerlerine göre daha fazladır. Bu da onlara sahip oldukları ısıyı daha kolay kaybetmelerine yarar sağlar.

Teşekkür
Paylaş
0

Çok güzel bir soru. Sorduğunuz için teşekkürler. Cevaba gelecek olursak: Allahın hikmeti!!

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Mikroskop insana önemini gösterdi; teleskop da önemsizliğini...”
Manly P. Hall
Geri Bildirim Gönder