Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

üniversite sınavına hazırlanan ve biyoloji okumak istiyen birine nasıl bir yol çizmesini önerirsiniz?

Merhaba. 21 yaşındayım ve bu sene biyolojiye olan sevgimi mesleki hayatıma taşımaya karar verdim. özellikle yurtdışında mı okumalıyım yoksa türkiyede mi kararsızım. Türkiyede okumamın bi dezavantajı olur mu? Türkiyede ve yurtdışında iyi biyoloji eğitimi veren üniversiteler hangileridir? Teşekkürler.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Ben bir tarih öğrencisiyim ve biyolojiye senin gibi çok meraklı biriyim. Özellikle evrimsel biyolojiye ve insan psikolojisine ayrı bir sevgi besliyorum içimde. Ben de senin gibi bu biyoloji sevdamı meslek hayatıma taşımayı düşündüm lakin Türkiye'deki eğitim sistemine bakarsak, üniversitede bana bir çok çöp bilgi öğreteceklerinden ve beni sevdiğim bilim dalından bıktıracaklarını düşünerek kendi kendimi eğitmeye başladım. Sana tavsiyem eğer senin için biyoloji bir heves değilse, çabuk bıkacağını düşünmüyorsan Türkiye'de bile okuyabilirsin. Ha diyosan ki ingilizce eğitim benim için daha kaliteli olur, o zaman imkanın var ise eğer, yurt dışında çok güzel imkanlarla eğitim alabilirsin. Ama unutma, sen kendini eğitmezsen, başkalarının seni eğitmesini bekleyemezsin. Bu sebeple yurt dışı yada yurt içi senin için pek fark eder mi bilemiyorum. Sen kendini daha iyi tanıyorsun. Eğitim hayatında başarılar diliyorum :).

Teşekkür
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsan yasalarına baş kaldırabiliriz; ancak doğanın yasalarına direnemeyiz.”
Jules Verne
Geri Bildirim Gönder