Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

üniversite okumadan da insan yeni fikir/buluşların altına imza atabilir mi?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Elbette.Çünkü üniversite aslında verdiği eğitim resmiyete binmiş ve eğitimcileri eğitim süreçleri kesinleşmiş kurumlar.Günümüzde bilgiye erişim bu kadar kolayken üniversite buluş için şart değildir.Sadece merak ve araştırma isteği olmalıdır.Üniversite verdiği eğitime ek sosyal imkanları,eğitimcileriyle iletişimi ve referansıyla kalite ölçeğidir aslında.Üniversite okumadan başarmış örnek de kaynakta :))

Teşekkür
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Ahlaki kültürümüzün doruk noktası, kendi düşüncelerimizi kontrol etmek zorunda oluşumuzu fark etmektir.”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder