Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Üremek için neden başka bir cinse ihtiyaç duyuyoruz?

Bazı canlılar (mesela tek hücreli canlılar. ) bölümüyle çoğalıyolar. İnsanların bölünerek üremesini beklemiyorum ama neden dış bir faktöre ihtiyaç var?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Atom>molekül>organel>hücre>>>tek hücreli canlı. Atom>molekül>organel>hücre>doku>organ>sistem>organizma>>>çok hücreli canlı. Tek hücreli canlılarda organ olmadığı için mitoz bölünme denilen bölünme çeşidini geçirerek çoğalırlar. Çok hücreli canlılarda ise organ (eşey organı) bulunur. İnsanlar çok hücreli canlılardır. Bu nedenle eşeyli üreme (mayoz+döllenme) gerçekleştirirler.

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. Wikipedia
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hayvanların oyun oynama nedeni, oyunun yaşam mücadelesindeki önemidir. Oyun sayesinde pratik yapar, yetişkinlikte gereken yetenekleri edinirler.”
Susanna Millar
Geri Bildirim Gönder