Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Tüm canlıların atası tek mi?

Daha önceden dikkatimden kaçmış olabilir. Bildiğimiz anlamda dünyada yaşam farklı noktalarda mı tek bir noktada mı başladı? Tek bir noktada başladıysa canlıların atası tek bir hücre mi farklı hücreler mi atası olmuştur canlıların?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Bir çok bilim insanına göre şuana kadar Dünya üzerinde yaşamış ve halen daha yaşayan bütün canlıların atası tek bir hücredir. Fosil kayıtlarına bakarak ortak bir ata teorisinin doğru olduğunu savunuyorlar.

Kutsal kitaplar ne diyor: Kutsal kitaplara göreyse tek bir ata yoktur. Bütün canlılar birden bire karmaşık bir biçimde meydana gelmiştir.

İyi okumalar.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Profesyonel bir gerici, gerçek değişimin potansiyel kaldıracını hemen fark eder ve bundan nefret eder.”
Stephen Buranyi
Geri Bildirim Gönder