Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Türkiye'de hominid fosilleri görebileceğimiz bir müze var mı?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Anadolu Medeniyetleri Müzesi-Ankara'da eski çağlara ait fosiller bulunabiliyor örneğin Ankarapithecus fosili o müzede sergileniyor.2.si Homo erectus fosili 2008 yılında Denizlide bulunmuştu. Denizli müzesinde sergileniyor.

Çankırı müzesinde de Ouranopithecus turcae buluntuları sergileniyor.

Teşekkür
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. Ankarapithecus Anadolu Medeniyetleri Müzesi - Kazan Sinap Kazısı'nı yapmakta ve bulguları sergilemektedir
  2. Homo erectus fosili
  3. Ouranopithecus turcae
  4. Çankırı Müzesi Web sayfası
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“'Yasalar ıvır zıvırla uğraşmaz.' vecizesi bilim için geçerli değildir.”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder