Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Türkiye'de evrim ağacı gibi başka siteler de var mı?

Bu sorduğum soruyu sorabi̇li̇yor muyum bi̇lmi̇yorum si̇te i̇smi̇ yazmak yasak mi bi̇ldi̇ği̇ni̇z başka böyle si̇te varsa yazabi̇li̇rmi̇si̇ni̇z si̇zce bu konuda en i̇yi̇si̇ hangi̇ si̇te teşekkürler

3
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
3 Cevap

Türkiye de bilimi anlatan sitelerden daha çok "evrim teorisi bitti", "bilim dünyası şokta" gibi başlıkları kullanan haber ve sözde bilim siteleri var.

Bence kaliteli iş başaran bilim siteleri bunlar:

Kozmik Anafor

BiliFili

BilGeyik

Teşekkür (1)
Paylaş
4

Bazen tartışmalı konuşmalar yapan Prof. Dr. Sinan Canan'ı televizyon progrmlarında mutlaka izlemişsinizdir. Onun da kendine ait sitesi var. Bir diğer bildiğim ise genelde fizikle ilgili makaleler yayınlayan Fizikist

Teşekkür
Paylaş
2

Kaynaklar

  1. Sinan Canan
  2. Fizikist

Az, ama var.

yukarda bilifili olarak yazılan ama asıl adı bilimfili olan site var.

Ayrıca bilimsel araştırma ve yayın yapma metotlarına sadık kalarak arkeoloji bilimini ele alan "arkeofili" adlı site var. Arkeolojik araştırmalarla evrim bilimine dair bir şeyler öğrenmek istersen kullanabilirsin.

Teşekkür
Paylaş
2

Kaynaklar

  1. Site
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir elmayı Dünya boyutuna getirecek olursanız, elmanın içindeki atomlar, elmanın orijinal büyüklüğü kadar olacaktır.”
Richard Feynman
Geri Bildirim Gönder