Puan Ver
2
Puan Ver

Tüm canlıların evrimleştiği tek bir ata canlı mı var yoksa ata canlılar mı?

İlk başta nasıl tek hücreli bir canlı oluştuysa başka tek hücreli canlılarda oluşması gerekmez mi? Yani hepimiz ortak tek hücreli canlıdan değil canlılardan geliyor olmamız gerekmez mi?

1
1 Cevap

Merhaba,

Elbette tek bir canlıdan değil canlılardan evrimleşti hayat. Şu anda biz dahil bütün canlıların atası olan bu ilkel canlıları popülasyon olarak düşünebilirsiniz. LUCA (Last Universal Common Ancestor) yani Son Evrensel Ortak Ata terimi diğerleri yok olurken şu anda bildiğimiz anlamdaki hayatı meydana getiren canlıları kastediyor.

3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Kişi, söyleyecek bir şeyi olmadığında kötü söze başvurur.”
Voltaire
Geri Bildirim Gönder