Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Fuad Abdullayev
Üye
3

Tembellikten nasıl kurtuluruz?

1,336 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Taylan Dursun
Taylan Dursun
40K UP
Meraklı bir Genç

Öncelikle ''Tembel Olduğunuzu'' Kabul etmeniz gerekir. çünkü bu tür alışkanlıkları yok etmenin yolu onun bağımlısı olduğunuzu kabul etmektir ve bu işin zor yanıdır.

1.Kendinize güvenin, kendiniz motive edin.

2.Başarısızlıktan Korkmayın;

Tüm Reklamları Kapat

''Olabilecek tüm olasılıkları ve tüm kötü senaryoları düşünün. Başarısız olduğunuzda başınıza ne gelecek? Unutmayın; başarısız olsanız dahi bir şey kazanacaksınız. Bu da deneyim olacak. Ayrıca güçlü ve cesaretli bir duruş sergilemiş olacaksınız. Bu sayede kendinizi sevmeniz için bir neden daha bulmuş olacaksınız.''

3.Gününüzü planlayın

4.Gereksiz yere söz vermeyin

Üzerinize aldığınız fazladan her iş motivasyonunuzu daha da düşürür. Hayır demeyi öğrenmeli ve biraz kendinize odaklanmalısınız.

142 görüntülenme
3
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
İlkay .
İlkay .
7K UP
Öğrenci

Sebebini bilmek faydalı olacaktır çıkış yolumuzda, kronik olarak tembellik yaşıyorsanız tiroit bezi veya kan değerlerinizle alakalı bir problem olabilir, doktora gitmeniz (tedbir amaçlı bile olsa) tahmin yürütmekte yardımcı olur.

Sağlığınızın yerinde olmasına rağmen tembellik ediyorsanız yaptığınız işi sevmiyor olabilir veya sonuca dayalı beklentilerinizi düşük tutuyor durumda olabilirsiniz; uğraş alanınızı değiştirmeyi, farklı yöntemler denemeyi düşünebilirsiniz.

Buna rağmen tembellik yaşıyorsanız, motivasyon eksikliğiniz var demektir; düzeltmeniz için birkaç yöntem...[1]

Tüm Reklamları Kapat

181 görüntülenme

Kaynaklar

 1. Stephanie Kirby. Lack Of Motivation. Alındığı Tarih: 28 Ağustos 2022. Alındığı Yer: www.betterhelp.com | Arşiv Bağlantısı
3
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close