Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Telefon ile ilerlerken, beynimiz nasıl yolu bulunuyor?

Beynimiz o anda telefona odaklandığı için, doğru yolu nasıl buluyor?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

bir işle ilgilenirken, başka bir işi de kolaylıkla yapabiliyor oluşumuz sinapslarla ilgilidir. beynimiz bir işi yaparken, kendi içerisinde sinaps dediğimiz nöronlar arasındaki bağı sağlayan yollarda köprüler kurar. bir işi ne kadar çok tekrar edersek, o köprüler de o derece sağlamlaşır ve belleğe kaydedilir. bellekten tekrar çağrıldığında yani sizin yolda eve varma hedefinizi çağırdığınızda alışılmış bellek kolaylıkla geri gelir. siz telefonunuzla ilgilenirken, öğrenilmiş bellek sizi evinize geri götürür. aynı bakmadan klavye kullanmak gibi.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanlar kitabımın 10 sene içinde unutulacağını söylüyor. Belki de... Ancak destek olan prestijli bilim insanlarına bakarak söyleyebilirim ki, konunun kendisi unutulmayacaktır.”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder