Puan Ver
-1
Puan Ver

Teknoloji sayesinde beyin dalgalarımızı hızlandırabilir miyiz? Hızlandırabilsek bile zaman algımız değişir mi?

Beyin dalgalarımızı hızlandırdığımızda zaman algımızın değişeceğini yani zamanın bizim için yavaşlayacağını düşünüyorum. Böyle olunca da düşünme hızımız artacak ve buna bağlı olarak reflekslerimiz de gelişecektir. Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Beyin dalgalarından kastınız nöronların aktivasyon hızları sanırım. Böyle bir durumda da zaman algınızın çok değişeceğini sanmıyorum. Zaman algımızı oluşturan şey çevremiz ile oluşan etkileşimimizdir.

Zeki insanlarda aktivasyon hızları daha yüksektir ve IQ ile zaman algısı arasında bir benzerlik görülmemiştir. Zira daha hızlı algılasanız bile herkes benzer şekilde algılayacağından bunun günlük hayatınıza çok fazla bir etkisi olmayacaktır. Sadece daha çok şeyi daha kısa zamanda öğrenip, problemleri daha hızlı çözeceksiniz. Günlük 8 saatlik çalışma fazla olacak şu an için fakat herkes öyle olduğunda iş de iki katına çıkacaktır.

Zaman ile ilgili algılar fiziksel süreçleri değiştirmez.

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.”
Mustafa Kemal Atatürk
Geri Bildirim Gönder