Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Tanrı neden homo saphiens(biz insanlar)'dan önceki türlerin yok olmasına izin vermiş olabilir?

1
Teşekkür (2)
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
1 Cevap

Diğer yaşayan bütün canlı türlerinin yok olmasına neden müsade ettiyse, insan türlerine de o yüzden müsade etmiştir. Ya da Tanrı yoktur.

İnsan olarak , zeki bir tür olduğumuz için kendimizi önemli hissetmek istiyoruz fakat her canlının kendine özgü bir avantajı vardır. En iyi koşan, gören, duyan, uçan, zehirleyen , kendini koruyan vs . Bizim ki de zeka . Fakat doğal seçilimin acıması yoktur. Ortama uyum sağlayan avantajlıdır, uyum sağlayamayan dez avantajlıdır. Bu yüzden her canlı türü yok olma riski taşımaktadır. Eğer bir Tanrı varsa bu sistemi koyan zaten kendisidir.

Teşekkür (5)
Paylaş
4
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Kölemiz yaptığımız hayvanları eşitimiz olarak görmek istemiyoruz. Köle sahipleri de siyahi köleleri için böyle düşünmez mi?”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder