Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Sular birbiri ile karışmıyor mu?

Herkese merhaba. Evrim ağacında birbiri ile karşılaşan suların birbiri ile karışmıyormuş gibi görünmesine rağmen gerçekte birbiri ile karıştığı üzerine bir yazı okumuştum. Ancak wikipedia'da karşılaştığım bir bilgi tam aksini söylüyor. Evrim ağacının verdiği bilgi mi yanlış yoksa wikipediadaki bilgi mi anlamadım. İlgili linki gönderiyorum. Şimdiden teşekkürler

2
Anonim 0
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
2 Cevap

Evrim Ağacı haklı.

Negro ve Solimões gönderdiğiniz linkte konu edilen nehirlerinin birbirine karıştığını NASA nın resmi internet sitesinden doğrulayabilir , hatta nehirlerin nasıl yavaşça birbiriyle karıştığını gösteren fotoğrafa da baka bilirsiniz. Bağlantı kaynakçada

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. 1 Numara

Attığınız Wikipedia yazısında karıştığı iddiası için düzgün bir kaynak bulunmuyor. Zaten doğru dürüst bir açıklama bile yok ve zaten cevap verilmiş (karışmamış gibi görünmesine karışmıyor yazılmış.) ve klasik (tuzluluk oranı/ yoğunluk yüzünden karışmamış gibi görünmesi) bir konu. Evrim Ağacı'nda bulunan yazıda neden karışmak zorunda olduğu ve neden böyle göründüğü ayrıntılı bir şekilde açıklanmış ve konunun bizzat uzmanlarının açıklamaları ve kaynaklar ile güçlendirilmiştir.

Teşekkür (1)
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Düşüncenin doğasında iletilmek vardır: yazılmak, konuşulmak, gerçekleştirilmek. Düşünce çimen gibidir. Işığı arar, kalabalıkları sever, melezlenmek için can atar, üzerine basıldıkça daha iyi büyür.”
Ursula K. LeGuin
Geri Bildirim Gönder