Puan Ver
0
Puan Ver

Suçu ön plana çıkaran filmlerin yasaklanması gerekmez mi?

Nasıl ki bilim kurgu filmleri bilim adamlarına ilham olabiliyorsa iyi bir suç filmi de suçlulara veya ne bileyim suça meyilli insanlar ilham olabilir

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Suç temalı filmlerin amacı izleyeni suça teşvik etmek değil, sadece heyecan yaşatmaktır.

Kişi nin suça meyili varsa bunu üniversitede öğrendiği bilim ile de yapabilir.

Yani bir kişi suça güdülenecek diye sıradan bir sosyal etkinliği kısıtlamak tartışmaya açık hal alır. Suç işlemek isteyen kişi zaten meylinden dolayı neden arar. Film sadece araç olur. Film olmasa başka bir şey olacak zaten.

Toplumlar olası işlenecek suçlara göre suclulara göre değil çoğunluk olan sıradan insanlara gore dizayn edilmistir.

Favorilerime Ekle
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir zamanlar çok bilge, az bilgiliydik. Şimdi devasa bilgiye sahibiz; ancak bunca bilgiyle baş edecek bilgeliğe sahip miyiz?”
Jonas Salk
Geri Bildirim Gönder