Puan Ver
2
Puan Ver

Soyunu devam ettirebilmek için üremek canlıların ortak özelliği midir?

Üremek canlıların ortak özelliği diye biliyoruz. Ancak kısır insanlarda canlı olduğuna göre. Üremek nasıl ortak özellik oluyor?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

her canlı yaşamsal faaliyetlerin yanı sıra (beslenme vb.) soyunu devam ettirmek için savaş verir.Bu evrimsel süreçte de böyle olmuştur. Soyunu devam ettirebilmiş, dayanıklı canlılar hala yaşamaktadır. Günümüzde asıl amaç üreyip soyunu devam ettirmek olmasa da-çünkü türümüzden yeterince var- insan içgüdüsel olarak üreme amacıyla yaşar. Aileler çocukları iyi bir üniversiteye gitsin isterler, iyi bir işi olsun diye; iyi bir iş yaşam kalitesini arttırır ve böylece gelecek nesile daha kaliteli bir yaşam sunulabilir. Kısırlık ise bir hastalık durumudur. Kısacası her canlının evrimsel amacı türünü devam ettirmektir.

Teşekkür
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İyi bir kitap okumak, geçmiş asırların en iyi beyinleriyle sohbet etmek gibidir.”
Rene Descartes
Geri Bildirim Gönder