Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
-2
Puan Ver

Solak olan 8 yaşında çocuğun, eli sağlak olmasında (ayak ve göz solak) bir sorun yaşar mı?

Merhaba ben bir 8 yaşında çocuğun babasıyım 1 yaşindan itibaren onun solak olduğunu fark ettim ama sonradan aile de onun sağ eliyle kullanmasına özen gösterdiler ve şimdi sağ elliyle yazar ama ayak olarak solaktır ve sol gözüyle iyi bakıyor ben şimdi ellin değiştirme fırsatım var mı yoksa böyle devam etsin? Öneriniz nedeir?

1
Riza Şehabi -2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

öncelikle cocuğunuzun ailenin de zorlamasıyla 2 elini birden kullanır hale gelmiş. keşke buna zorlanamsaydı ama iki eliyle de yazan iki elini de ameliyatta aktif kullanan solak tanıdıklarım mevcut. ancak cpcuğunuz her ne kadar sağ eliyle yazsa beyin olarak solak olacaktır. şu saatten sonra bence müdahale etmeyin nasıl isterse öyle yapsın. yazsın. çizsin, sol ayağıyla futbol oynasın.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim hikaye anlatmaktan çok da farklı değildir. Hatta bilim, bir çeşit hikaye anlatıcılığıdır. Fakat bu alandaki hikayeler, gerçek dünyaya ve o dünyaya ait gözlemlerimize dayanır.”
Sean Carroll
Geri Bildirim Gönder