Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Sokak ışıkları bitkilerin yaşam döngülerinde bir sorun yaratabilir mi?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Bilimsel bir bilgi veremem ancak kişisel gözlemimden bahsedebilirim:

Bizim burada, cadde boyunca dikilmiş akasya ağaçları var. Mevsim değişikliği sebebiyle bütün bu ağaçlar yapraklarını dökmüştü ancak sokak lambalarının altında kalan ağaçlar hala yeşildi. Hem de aynı ağacın sokak lambasına uzak tarafı yapraklarını dökmüşken, yakın tarafı yeşildi.

Belki sen de etrafında benzer olaylar gözlemleyebilirsin. Doğrusu bilimsel açıklamasını ben de merak ediyorum.

Teşekkür (1)
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Günümüzdeki hiçbir biyolog 'Evrime Yeni Kanıt' başlıklı bir makale yayınlamaya çalışmaz. Bu konu bir yüzyılı aşkın süre önce kapanmıştır.”
Douglas Futuyma
Geri Bildirim Gönder