Puan Ver
3
Puan Ver

Soğuk füzyonla sınırsız hammade yapmanın mümkün olduğuyla alakalı bir haber okudum. Bu ne kadar doğru?

Habere göre soğuk füzyon öyle güçlü birşey miş ki doğru kullandığınızda elinize bir gezegen geçebilirmiş.

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Can alıcı noktayı en başta söyleyeyim, soğuk füzyon diye bir şey şuan da ne bilim camiasında ne de popüler bilim camiasında yok. Tıpkı 51. bölge ile ilgili yapılan uzaylı haberleri gibi bir şey konumundaydı 2012 zamanlarında ama hülya oldukça kısa zamanda geçip gitti. İddianın ortaya atılmasından 30 yılı aşkın zaman geçmesine, binlerce deney yapılmasına rağmen kanıtlanmadı. 

Zaten şuanda füzyon santralleriyle ilgili gayet ciddi araştırmalar yürütülüyor. Belki birkaç 10 yıl içersinde füzyon santralleri kurulabilir hale gelecektir diye düşünüyorum. O santralleri kurduğumuzda dahi yine dediğin gibi sınırsız ham madde yapmak söz konusu değil çünkü füzyon yaptırtmak zaten çok zor bir süreç kütlesi ağır elemente bunu yaptırmayı zaten geçiyorum. Santraller oluşturulursa dahi füzyonu gerçekleştirilecek şey döteryumlar ya da yine şüpheyle yaklaşıyorum ama belki hidrojenler olabilir. 

Haliyle, SAHTE BİLİM L E N D İ N İ Z.

Favorilerime Ekle
1

Kaynaklar

  1. wikioedia Sadece 1 satır yazı
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Döngüsel cehaletin reçetesi şudur: Düşüncelerinizle yetinin, bilgi düzeyinizle tatmin olun.”
Elbert Hubbard
Geri Bildirim Gönder