Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Anonim
Anonim Üye
1

Sizce saçma soru diye bir şey olabilir mi, olabiliyorsa ne gibi nedenlerle saçma soru sorulur?

Evet, sorum hakkında biraz daha detay vereyim. Bazı insanlar aşırı şüpheci olduğu için, diğer insanların gözüne cevabı gayet açık, net olan konular hakkında soru sorabiliyor. Bazı insanlar ise alaycı olduğu için diğer insanlara komik gelen sorular da sorabiliyor. Ben saçma soru diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. Sizin görüşleriniz neler?
260 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Zeynep X
Zeynep X
27K UP
jazzey

merhaba

kesinlikle olabilir.

bence bu konu tamamen sizin soruyu nasıl algılamak istediğinize bağlı.eğer bu size karmaşık gelen bir soru gibi görünürse 'bu ne saçma bi şey ya' dersiniz.çünkü siz hem soruyu anlamamış ve öfkelenmiş hem de sorunun saçmalığını bahane etmiş olursunuz.

Tüm Reklamları Kapat

bir diğer yandan da soru sizin ilgi alanınıza girmiyorsa size saçma gelebilir.kendini edebiyata adamış birine arşimet prensibi ile ilgili bir soru sormak gibi.öte yandan bazı kimseler soruyu yönelten kişi yüzünden dahi soruyu saçma bulabilirler.aslında bu soruyu normal bir arkadaşı sorsa saçma gelmezdi.

ve bana göre bir diğer mühim nokta da şu ki eğer gerçekten bilgiye aç biri kendini cahiliyete kapamış birine soru sorarsa yanıtı bellidir.'bu ne saçma soru'. :) beni anlayabildiğini umuyorum.saçma soru cidden vardır hani bizler ailemize bile bazen soru sorduğumuzda 'ya saçmalama bunları düşüneceğine git test çöz,bu nasıl soru' tepkisini almışızdır.ki ben bu tepkiyi sık sık alan biri olarak size bunu açıklamak istedim.şüpheci olmak meraklı olmak dünyanın en güzel şeyi şüphenizi giderdiğiniz anda merakınızın dindiği anda hissedilen huzur koşudan sonra yanmış bir vücuda hafif bir meltemin esmesi gibidir.

sevgilerrr

4
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close