Puan Ver
3
Puan Ver

Siyam ikizlerinden birinin beyin ölümü gerçekleşince diğerine ne olur?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Belirttiğim kaynakta benzer bir durumdan bahsedilmiş, konu ile ilgili bir yorum getirecek olursam, yapışık ikiz durumunda organizma seviyesinde kompleksite mevcut değil ise doğum sonrası günümüzde ayırmaya yönelik operasyonlar olduğu ancak bazı organların siyamlarda ortak olması durumunda ya da yapının ayrıştırılamayacak olduğu durumlarda, siyamlardan birinin ölümü, diğerinin ölümünü de tetikleyeceğini düşünmekteyim. En basit yaklaşımla çürümeye başlamış taraf, CRP(enfeksiyon) değerindeki artış ile yapışık diğer tarafında enfekte olmasını tetikleyecektir diye düşünmekteyim.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Quora Cevaplanmış bir sorudaki haber bilgisi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Başarı önündeki en büyük engel, başarısızlık korkusudur.”
Sven Goran Eriksson
Geri Bildirim Gönder