Puan Ver
0
Puan Ver

Sindirim sistemi bakterileri bireylere nereden gelir?

Anneden bebeğe embriyonik dönemde plasenta yoluyla mı geçer?

1
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Bebek, anne karnından çıkana kadar tamamen sterildir. Bebek, vicudunda bulunacak bakterileri anne karnından çıktığı an çıktığı bölgeden alır ve aldığı koloniler gelişmeye başlar. Bu gelişimde anne sütünün bile etkisi olduğu gözlemlenmiştir. Bakterilerin bebeğin vicudunda 2 sene içinde gelişimini tamamlar ve biğnevi yerleşmiş olur. Bu durum bağırsak hücreleri içinde geçerlidir.

Atacağım videoda türkçe altyazı mevcut. Oradan daha ayrıntılı ve animasyon şeklinde görebilirsin.

Teşekkür Et
2

Kaynaklar

  1. Bakteriler ile ilgili bilgi(sizin sorunuzada belli bir bölümünde değiniliyor.)
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Kadınlar erkeklerden daha iyi midir bilemem. Ancak daha kötü olmadıklarından eminim.”
Golda Meir
Geri Bildirim Gönder