Evrim Ağacı Soru & Cevap
Reklamı Kapat
Puan Ver
-5
Puan Ver

Sansür mü uyguluyorsunuz?

Bazı paylaşımlara verdiğim cevaplar ve sorduğum sorular neden gizleniyor, sizlerin verdiği karşı cevapların cevap butonu neden kaldırılıyor? Sorduğum sorular ve verdiğim yanıtlar hoşunuza gitmiyor ve ezberinizi bozuyorsa söylemeniz yeterli, silerim hesabımı çeker giderim.

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip
Paylaş
Reklamı Kapat
1 Cevap

Eğer bir kişi sitede sizin verdiğiniz bir yanıtı veya sorunuzu şikayet ettiyse Evrim ağacı yetkilileri hesabınızı askıya alabilir . Veya bir soruya kaynaksız cevap vermiş olabilirsiniz ?Sitenin amacı insanlara bilimi öğretmek ve buradaki kimsenin politik ve ya kötü niyetli bir amacı olduğunu sanmıyorum . Zaten bu sitede öğrendiğimiz neredeyse her şeyin kaynağı belirtiliyor ve bu da insanları araştırmaya ve bilime yönlendiriyor . Sizin konunuza gelince , büyük ihtimalle bir kişi sizi şikayet etmiş olabilir çünkü sitenin şikayet ve kaynaksız cevaplara karşı kuralları var ve bu kurallara uymayan hesaplar inceleniyor veya başka problemler ortaya çıkabiliyor . Cevap gizlenmesi konusunda da cevabınızda sitenin incelemesini gerektirecek bir kelime varsa site herkese moderatör onayı bekletir ve bu süre içinde cevabınız gizlenir . Bu sitenin bir ezberi olduğunu düşünmüyorum bana ve buradaki birçok kişiye bilimi ve açık düşünmeyi öğreten bir site , siteyi bırakmadan bir de site yetkililerine ulaşmanızı tavsiye ederim .Tabi sizin kararınız benim kimsenin düşüncesine karışma gibi bir amacım yok . Eğer rahatsız ettiysem kusura bakmayın . Okuduğunuz için teşekkür ederim .

Puan Ver
4
Puan Ver
Teşekkür (2)
Paylaş
4
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Reklamı Kapat
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Başkalarına sana davranılmasını beklediğin gibi davranma. Zevkleri bambaşka olabilir.”
George Bernard Shaw