Puan Ver
3
Puan Ver

Sanal gerçeklik teknlojisi ile beyin dalgalarımızı hızlandırırsak zamanı dolaylı olarak yavaşlatabilir miyiz?

İçinde bulunduğumuz ortamın 360°lik fotoğraflarını fotoğraflarını birleştirip sanal gerçeklik programına çevirip beyin dalgalarımızı 100kat hızlandırıp olduşurduğumuz programa girdiğimizde 1 saniye dakikalara eşit olacağından dolaylı olarak zamanı yavaşlatmış olmaz mıyız?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Böyle bir yöntemle yavaşlattığın bizim deneyimlediğimiz haliyle bir zaman olmaz.

Demek istediğim sen zamanın kendisini değil içinde bulunduğun ortam için kendi zaman algını değiştirirsin. Üstelik öyle sanıyorum ki zamanı nasıl algıladığımızı henüz tam anlamıyla çözememişken bu tür bir deneyimin gerçekten istenilen sonucu verebileceği tartışmalı.

Zamanı neyle ve nasıl algıladığımızı teorilerden ötede bir şekilde bulabilirsek belki değindiğin gibi zamanı algılayış biçimimizi değiştirerek bir şeyler yapılabilir.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir bilim insanı olmak, evrene her yönüyle aşık olmak gibidir.”
Mayim Bialik
Geri Bildirim Gönder