Puan Ver
1
Puan Ver

Reiki nedir? Reikinin bilimsel bir açıklaması var mıdır?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Hiç bir bilimsel temeli yoktur. Reiki ruh denen varlığı tartışmalı soyut bir kavrama şifa vermeyi amaçlayan bir sözde enerji aktarımı yöntemidir. Özellikle uzak doğu ülkelerinde oldukça yaygın olan bu tür şifa yöntemleri tamamen inanç temelli olup hiç bir bilimsel temeli ve dayanağı yoktur. Bu tip şeylerden medet ummak hem paranızı boşa harcamanıza hem de zaman kaybederek tedavi edilmesi gereken hastalığınızın daha çok ilerlemesine sebep olabilir. Her türlü hastalık tedavisi ve şifa bulmayı amaçlayan eylemler için muhakkak suretle tıp fakültesi mezunu bir hekime görünmeniz ve pozitif bilimlerden yardım almanızı tavsiye ederiz.

Bilimsel olmayan bir şeyin kaynağı da olmayacağından ne tür bir kaynak istediğiniz anlayamadım. Bu sebeple wikipedianın reiki tanımını kaynak olarak ekliyorum.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Wikipedia Reiki
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Günümüz biyolojisi, tüm biyolojik kavramları fiziksel ve kimyasal olarak açıklamayı hedeflemektedir.”
Francis Crick
Geri Bildirim Gönder