Puan Ver
0
Puan Ver

"çok gülersen çok ağlarsın" sözünün biyolojik açıdan doğruluğu nedir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Herhangi bir anlamı yok; daha ziyade bariz bir algıda seçiciliğe işaret ediyor. Eğer ki normalden çok gülündüğünün farkına varıldıysa, bu konuda bir bilinç oluşmuş demektir ve kişi kısa bir süre sonra, hayatın olağan akışı içinde olumsuz bir olay yaşadığında, "Aaa, tabii çok güldük şimdi ondan böyle oldu." gibi hatalı bir nedensellik kuracaktır. Bunlar sıradan psikolojik ve mantıksal hatalar...

Teşekkür
5
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Ezilmişler eşit olabilmek, eşitler üstün olabilmek için baş kaldırır.”
Aristoteles
Geri Bildirim Gönder