Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Nil Birsen
Üye
0

Python öğrenmek için hangi kitapları tercih etmeliyiz?

Soruda da belirttiğim gibi Python öğrenmek istiyorum. Fakat çok fazla teknik bilgi olmayan, başlangıç seviyesi kitap bulamadım. Bu konu ile ilgili sizin tercih ettiğiniz bir kitap var mı var ise lütfen yazabilir misiniz?
3,043 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Tugberk Kaynak
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğrencisi

Merhaba

Sadece Python değil herhangi bir yazılım dilini öğrenmek için genel-geçer bir tavsiyem olacak.

1) Udemy kurs serilerini takip edin (Bu bir reklam değildir): Udemy'deki kursların çoğu uygun fiyatlıdır ve her seviyeden Türkçe ve yabancı yazılım dersi bulunmaktadır. Artı olarak kimi kursları verilen program çerçevesinde bitirdiğinizde sertifaka da veriliyor olması CV'nize ek katkı sağlamakta.

Tüm Reklamları Kapat

2) Kaynak kitap edinin: Başlangıç seviyesinden başladığına emin olduğunuz bir kaynak kitap edinin ve düzenli olarak takip edin. Bu kitaplarda çok sayıda örnek soru ve proje de gelişmenize katkı sağlayacaktır. Örneğin (Yine bir reklam değil bir tavsiye olarak)"Python Sıfırdan Uzmanlığa Programlama" gibi bir kaynak kitap edinip düzenli takip edebilirsiniz. Yabancı dilde bir kaynak edinmek daha iyi olabilir ancak dil altyapınız yetersiz ise takip etmeniz zorlaşır.

3) Bu dil ile ne yapmak istediğinizi bilin ve onun üzerine uzmanlaşın (En önemlisi): Programlama dilleri ile sadece bilgisayar programlamayız veya proje yazmayız. Programlama dillerinin kullanım alanları ve amaçları çok çeşitlidir. Veri yapıları ve analizleri , algoritma analizi, algoritma oluşturma ve siber güvenlik gibi birçok alt alana ayrılır. Öğreneceğiniz programlama dilinin hangi alanlarda uzmanlık kazandırdığını bilmeniz ve onun üzerine uzmanlaşmanız önemlidir.

740 görüntülenme
0
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close