Puan Ver
0
Puan Ver

Psikolojik rahatsızlığı olanlar neden daha yaratıcıdır?

Bipolar bozukluk, şizofreni gibi psikotik rahatsızlıklar insana bir ayrıcalık mıdır? Bir özür müdür?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Epifiz bezleri ve amigdalanın olduğundan daha farklı çalışması sonucu dünyayı algılama ve yorumlamada ortaya çıkan değişiklikler sonucu bu türden bahsettiğiniz kişilerin ortaya koyduğu eserler bizim normlarımızdan daha farklı ve yaratıcı görülebilmektedir. Sadece bu sebebe dayanarak onların mı yoksa normal dediğimiz insanların mı daha yaratıcı olduğuna kesin bir hüküm getirmek ise yanlış olur.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Doğada çirkin bir tırtıl, güzel bir kelebeğe dönüşür. İnsanda ise durum tersidir: Güzel bir tırtıl, çirkin bir kelebeğe dönüşür.”
Anton Chekhov
Geri Bildirim Gönder