Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Peki günümüzde neden bunu doğanın normal bir süreci olarak, evrimin bir parçası olarak kabul etmiyoruz?

Yaşadığımız çağda birçok hayvanın nesli tükendi ve çoğunun nesli tükenme tehdidi altında. Bundan önce de hayvanların nesli tükenmişti.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Öncelikle bu durumu evrimin bir parçası olarak kabul etmediğimiz kanısına nereden vardığınızı ve bu çıkarımı nasıl yaptığınızı anlayamadım. Nesillerin tükenmesi son derece normaldir ve evrim sürecinin bir parçasıdır. Homo türünün bizim dışımızdaki tüm cinslerinin nesli tükenmiş durumdadır ve yalnızca homo sapiens sapiens varlığını sürdürmektedir. Bu bir tartışma konusu değil bir olgudur. Soyu tükenme tehdidi altında olan türlerin soyunun tükenmesini engellemek ve bu bağlamda teknoloji kullanarak duruma müdahale etmemiz konusu ise apayrı bir konudur.  Bu konuya ne tip bir kaynak talep ettiğinizi de anlamadım. Kaynak olarak nesli tükenen hayvanları ekliyorum o sebeple. Şayet daha spesifik bir sorunuz olursa yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Teşekkür
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. National Geograpich Nesli tükenen hayvanlar
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Başkalarına, size davranılmasını istediğinizin %20’si kadar daha iyi davranın. Bilirsiniz... Hata payını da karşılamak için...”
Linus Pauling
Geri Bildirim Gönder