Puan Ver
0
Puan Ver

Papağanların konuşması nasıl gerçekleşiyor?

Papağanlar hep dikkatimi çekmiştir. Bilgi sahibi olmayı çok isterim.

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Aslında papağanlar bilinçli olarak yani bizler gibi diyalog amaçlı kendini ifade etmek için konuşmazlar. Bildiğimiz üzere sadece erkek papağanlar bizim deyimimizle "konuşma" yeteneğine sahiptir. Bunun nedeni erkek papağanların farklı ve melodik, kulağa hoş gelen sesler çıkararak dişisini etkilemeye çalışmasıdır. Evrimsel süreçte papağanlar çevrelerinde duydukları sesleri taklit edebilme özelliğine sahip olmuşlardır. Biyolojide cinsel seçilim başlığı altında incelenebilir.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. cinsel seçilim Tam olarak papağan taklit yeteneğiyle ilgili bir yazı değil ama cinsel seçilimi anlamana yardımcı olacaktır
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir insan, canını ondan kurtarmak için her yola başvuruyor olsa bile, kendi ülkesinin en iyi ülke olduğunu düşünür.”
Pascual Ramirez
Geri Bildirim Gönder