Puan Ver
0
Puan Ver

önyargı neden ve nasıl ortaya çıkmıştır?

İnsanoğlunun doğuştan yapısında var demek doğru olur mu? Yoksa sonradan ortaya çıkmış bir özellik mi?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

İnsanlarda önyargı kabile yaşamının sonucu olarak ortaya çıktığı iddia ediliyor. Kabileye dışarıdan gelen yabancıların hastalık yayabileceği, bireylere zarar verip, öldürebileceği ve kaynakları çalabileceği gibi nedenlerle atalarımız önyargı geliştirmiş olabilir. Bu gibi nedenlerden dolayı önyargı sahibi olmamız kabile hayatı yaşarken oldukça avantajlıydı.

Favorilerime Ekle
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Şu anda yapabileceğim en iyi şey, metalden kafesler içinde kamburları çıkmış halde ve umutsuzlukla dışarı bakan şempanzelerin sesi olmaktır. Çünkü onların sesi olan kimse yok.”
Jane Goodall
Geri Bildirim Gönder