Puan Ver
0
Puan Ver

Önceden programlanabilir bir madde oluşturmak mümkün müdür?

Yani bilmem izlediniz mi ama transformers'ın (kötü bir film serisi ne yazık ki! ) dördüncü filmindeki gibi bir madde, tanecik öbeğini istenilen şekle, forma sokmak mümkün müdür? Aynı tanecik öbeğini istersem bir bilgisayara ya da ondan sonra bir futbol topuna dönüştürebilir miyim?

1
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Teoride mümkündü. Artık pratikte de başarılı ilerlemeler var. Şuan ki çalışmalar inorganik bileşiklerin tıpkı organik maddeler gibi etkileşime girmelerini sağlayarak kendi evrimlerini ve yaşam konaklarını yapabilmeleri üzerine.Bu işin sonu yapay zeka ve kendi evrimini başlatmış makine teknolojisi ile birleştiğinde şuan hayalini bile kuramayacağımız bir zincirleme reaksiyon başlayacak. 

Teşekkür Et
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Sabır acıdır, meyvesi tatlıdır.”
Türk Atasözü
Geri Bildirim Gönder