Puan Ver
0
Puan Ver

Önceden felsefenin konusu olup sonradan biliminin konusu olan bir şey var mı?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip (1)
1 Cevap

Felsefe doğası gereği her şeyi, her zaman inceleyen bir disiplindir. Dolayısıyla önce felsefenin konusu olup sonradan bilimin konusu olan şeylerden değil, felsefe ile incelenmeye başlayıp daha sonra bilimsel yöntemlerle de incelenen şeylerden söz edebiliriz. Günümüzde bilimsel yöntemlerle incelenen her şey, doğal olarak felsefe tarafından da incelenir. Fakat felsefe tarafından incelenen her şey bilim tarafından incelenmez, buna örnek olarak metafiziği verebiliriz.

Kaynak bağlantıda felsefe ve bilim ilişkisine dair pek çok bilgi edinebilirsiniz.

Teşekkür
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir kral, ulusu için mücadele eder. Bir kahraman ise herkes için...”
Will Beall
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder