Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
4
Puan Ver

Ölümden sonra hayat yoksa ölümün bayılmaktan nasıl bir farkı olabilir?

Daha önce narkoz almış ve bayılmış birisi olarak hiç uyanmasam öldüğümün farkına varmayacakmışım gibi geldi. Ölümden sonra hayat denilen şey yoksa öldüğümüzü fark edebilir miyiz veya bunun bayılma durumundan herhangi bir farkı olur mu?

2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
2 Cevap

Şayet ölümden sonra yaşam yoksa öldüğümüzü anlayamayacağız.Yani tıpkı uyuyor gibi kalacağız.Zaten aslında bilinç dediğimiz olgu eğer bilime göre konuşuyorsak nöronların elektrik sinyalleri ile iletişiminden başka bir şey değil yani filmin sonu karanlık.Ya da belki karanlık değil.

Teşekkür
Paylaş
2

Benliğimizin farkında olmamız sinir sistemimizin bir ürünüdür. Öldüğümüzde geri dönüşsüz olarak sinir sistemimizin bozulması, hiç var olmamış gibi olmasıyla eş değer olcaktır. Yani kısaca doğmadan önce neyse, öldükten sonra da öyle olacak.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Timsahlar kolaydır. Seni öldürmeye ve yemeye çalışırlar. Asıl zor olan insanlardır. Bazıları önce arkadaşınmış gibi davranırlar...”
Steve Irwin
Geri Bildirim Gönder