Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Okulların açılması covid-19 verilerine göre 30 nisandan sonra uygun olacak mıdır yoksa daha fazla uzatılması mı öngörülüyor salgının gidişatına göre?

Okullar uzaktan eğitime geçildi ancak yüz yüze eğitim kadar verimli olmuyor. Bilimsel veriler doğrultusunda türkiyede hastalığın seyrine göre okulların açılması gerçekten 1 ay sonra risk oluşturmayacak duruma gelecek mi yoksa bunun daha uzun bir süreç olması mı gerekecek?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Okulların açılması benim fikrime göre yaza bile gidebilir.Çünkü her gün en az vaka sayısı 100 artıyor.Buna karşın uzak eğitim var.Öğrencilerin güvenliği için zaten YKS gibi sınavları ertelediler.Ama Bakan her an açıklama yapabilir bu konu hakkında :)

Teşekkür (1)
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. haber
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Gerçekler öylesine romantiktir ki, hayal gücü onun üzerine hiçbir şey katamaz.”
Jules Verne
Geri Bildirim Gönder