Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Öfke neden kontrol edilemez?

1
Teşekkür (2)
Hatırla (1)
Takip (1)
Paylaş
1 Cevap

Bu tamamen bilinç ile alakalı bir durum. Öfke kontrol edilemez diye bir durum söz konusu değil. Kimi insanlar öfkelerini kontrol edebiliyorken, kimi insanlar ise öfkelerini kontrol etmede sorun yaşayabiliyorlar. Aslında öfkesini kontrol edemeyenler bilinçsiz insanlar oluyor. Öfkeli oldukları durumda öfkelerini kontrol etmek yerine olabildiğince sert tepki vererek daha da öfkelenip kendine veya bir başkasına zarar verebilirler. Öfke insanın kendisinin ya da bir başkasının can ve mal kaybına sebep olabilir. Sonrasında ise büyük bir pişmanlık sırada bekler. İşte bunun bilincinde olan insan öfkesini daha rahat kontrol edebilir. Geleceğine, kendisine ve çevresindekilere değer veren ve onlara zarar verebileceği bilincinde olan bireyler öfkelerini kontrol edebilirler.

Teşekkür (1)
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir şeyin ya gerçekleşmesini izlersiniz ya da o şeyin bir parçası olursunuz.”
Elon Musk
Geri Bildirim Gönder