Puan Ver
0
Puan Ver

Neden uzun cocukluk yaratılışa delil?

Öncelikle teşekkür ederim iyi aksamlar diyorlarki :insanin cocukluk donemi uzun ama şempanzelerin kısa bunun ortası yok diyorlar evrilmemiş diyorlar d

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Birincisi, uzun çocukluk yaşamak yaratılışa nasıl delil oluyor ?

İkincisi, biz insanlar yüzyıllardır evrimleşiyoruz (diğer canlılar gibi değil) zekamız artıyor haliyle daha karmaşık işler yapabiliyoruz soyut düşünebiliyoruz vb. evrimden söz ediyorum.Ortalama bir bonobonun yaşı 40 iken bir insanın 70-80 yıl bu durumda doğal olarak daha uzun çocukluk vb dönemler yaşanıcak.Hayatımızdaki her şey otomatikleşiyor bizim yapıcağımız işleri makineler yapıyor ne oluyor haliyle yaşamımız uzuyor.40 yıl yaşayan bir canlı 20 yıl genç yaşarsa sıkıntı olur zaten haliyle kısalması gerekiyor.

Dışarı çıktığında kimin yaşlı kimin genç olduğunu hemen tiplerine bakarak söylebilirsin kendine bile söylebilirsin ama kendine ne zaman çocukluktan çıkıp genç olduğunu söylemezsin hangi gün olduğunu söylemezsin.

Teşekkür
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Çocuklar, büyük müzisyenlere ve aktörlere hayranlık duydukları gibi büyük bilim insanlarına da hayranlık duyduklarında medeniyet bir sonraki seviyeye sıçramış olacaktır!”
Brian Greene
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder