Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
4
Puan Ver

Neden sürekli daha ilkel yaşama arzusu içindeyim?

Başkalarının da bu tür arzulara tutulmasının sebebini çok merak ediyorum. Daha ilkel koşullarda yaşayıp, kendim avlanıp tükettiğim ya da yetiştiricilik yaptığım bir hayatı yaşama isteğinin psikolojik açıklaması konusunda yardımcı olabilir misiniz?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

İçinde bulunduğunuz durum "emeğe yabancılaşmak" olarak adlandırılır. Kapitalist üretim sisteminin bir sonucudur. Bu üretim sisteminde ortaya koyduğunuz ürünleri çoğu zaman kullanıcısı olmamanız, üretimden almanız gereken hazzı yok ederek boşuna çabaladığınız gibi bir algıya ve dolayısıyla da hayatınızı anlamlandıramamanıza sebep olur.

Teşekkür
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hepimiz yıldız tozuyuz!”
Carl Sagan
Geri Bildirim Gönder