Puan Ver
1
Puan Ver

Neden sadece yulaf satılan bir pakette

Soruyu yulaf için sordum ama içinde yumurta olmayan ürünlerde de bu ifadenin geçtiğini daha önce gördüm.

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap
Kabul Edilen Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

"Eser miktarda ... içerebilir." cümlesinin anlamı; örneğin fındığı baz alırsak: "eser miktarda fındık içerebilir." demek, ürünün üretiminin yapıldığı tesiste fındık içeren başka bir ürün ve ya aynı ürünün fındıklı üretiminin yapılması nedeniyle fındık tozlarının, fındık içermemesi gereken ürüne de bulaşmış olabileceği dolayısıyla eser miktarda fındık içerebileceği anlamına geliyor. Fındığa alerjisi olan bir insan için nadir de olsa eser miktarda fındık içeren bir ürünü tüketmesi zararlı olabilir.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir fikri kabul etmeksizin o fikir üzerine kafa yorabilmek eğitimli bir aklın işaretidir.”
Aristoteles
Geri Bildirim Gönder