Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Neden ölülerden korkarız?

1
Teşekkür (2)
Hatırla (1)
Takip (2)
Paylaş
1 Cevap

öncelikle korkunun ne olduğunu hatırlayalım

korku olgusunu tek bir cümlede tanımlamak, kuşkusuz çok zordur. buna rağmen korkuyu, irade ve mantıkla kontrol altına alınamayan, insanın içini daraltan bir yakın tehdit hissi olarak açıklayabilmemiz mümkündür.

ölülerden neden korkarız??

ölülerden korkma sebebimiz bir gün kendimizin de öyle gözükeceğine inanamama isteği ve kendimizi soluk cansız görmek istememe arzusu korkusudur.çünkü hiçbirimiz kendimizi toprak altında düşünmek istemeyiz fakat bilmeliyiz ki sonumuz orasıdır.korkmaktan önce saygı duymalı ve sonumuzu bilerek yaşamalıyız.

ve bir şey daha eklemek isterim ki ölülerden değil de yaşayan ölülerden korkmalıyız :))

Teşekkür (5)
Paylaş
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Mümkün olan şeylerin sınırları; yalnızca onların ötesine, yani imkansızın sınırlarına geçerek tanımlanabilir.”
Arthur C. Clarke
Geri Bildirim Gönder