Puan Ver
2
Puan Ver

Neden karşı cinsin bulunduğu ortamlarda cinsellik konuları konuşamayız? Bizi bu konuda engelleyen şey nedir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Merhaba, bu bence tamamen toplumsal bir konu.Geçmişten beri cinselliği bastırıyoruz ve kadınların yanında konuşulmaz diyoruz bize toplum tarafından ahlak adı altında bunlar öğretiliyor.Ama bunlar tamamen değişken ve saçma şeyler, cinsellik herkesin bildiği bir şey bundan sakınarak bahsetmek saçmalık, bunun farkında olan insanlarla daha rahat konuşabiliyoruz kadın erkek farketmeksizin bu tamamen bu durumun farkındalığında olmamızla alakalı.Cinselliğin daha açık olduğu toplumlarda bu gibi sorunlarla karşılaşmıyoruz ve cinsel suçlarada daha az rastlıyoruz,başka ülkelerde, örnek olarak amerika diyelim, insanlar daha rahat bu konularda olan bir şeyi saklamıyorlar yada amazonlarda yada farklı kabilelerde kadınların üstsüz gezdiğini görüyoruz hiç biri tecavüze uğramıyor yada cinsellikleri ortada olduğu için suçlanmıyorlar onların ahlaki görüşünde bunlara yer yok çünkü.Kısacası bu tamamen saçma toplum tarafından bizlere aktarılmış sözde ahlak.

Teşekkür
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her şeyi kötü gözle gören herkesin içinde, hayal kırıklığına uğramış bir idealist vardır.”
George Carlin
Geri Bildirim Gönder