Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Neden heycanlandığımızda dudağımızı çiğneriz?

çok heyecanlanıp bir olaya çok odaklandığımda fark etmeden dudağımı çiğnemeye başlıyorum beynimizin bunla ne gibi bi ilgisi vardır bunu yapmamızdaki amaç nedir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Stres altında kalan beyin kendini rahatlatmak ister. Kendini rahatlatmasının bir yoludur dudak çiğnemek. Bunun yanında oturan birinin dizlerini yukarı aşağı sallaması, ellerinin titremesi veya gözünün seyirmesi buna örnek gösterilebilir. Beyinde biriken stresi beyin bu şekilde dışa vurur ve rahatlamaya çalışır.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer sadece herkesin okuduğu kitapları okursanız, yalnızca diğerleri gibi düşünebilirsiniz.”
Haruki Murakami
Geri Bildirim Gönder