Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Neden hastaların ve ölümlerin hangi şehirlerden çıktığını bilmiyoruz? Neden hastaların, ölenlerin hikayesini ankatmıyorlar?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Bunun cevabını ancak ilgili yetkililerden alabiliriz ancak benim görüşümü sorarsanız bunun iki nedeni var;

1) Açıklanan şehirlerde panik ortamı oluşabilir veya hâlihazırda olan panik durumu daha da artabilir. Bu halkı kaosa sürükler, bu gibi durumlarda halkı kontrol etmek ve virüse yönelik önlemler almak zorlaşır.

2) Vaka olmadığı açıklanan -en azından test yapılan kişiler arasından- şehirlerdeki bireyler önlem almayı bırakabilir ya da azaltabilir. "Evde kal" uyarısına uymayanların sayısı artabilir, insanlar sosyal mesafe kuralına uymayabilir. Bu durumda yine halkı kontrol etmek zorlaşabilir, eğer o şehirlerde tespit edilmeyen taşıyıcı bireyler varsa, bu uyulmayan önlemler doğrultusunda kötü sonuçlar ortaya çıkarır.

Teşekkür (2)
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Herkes kendi fikrine sahip olmakta özgürdür; ancak kimse gerçekler konusunda hatalı olma hakkına sahip değildir.”
Bernard M. Baruch
Geri Bildirim Gönder