Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Neden göz teması kurarız?

Göz teması kurmak neden önemlidir? Başka bir yere odaklanmak yerine neden gözler seçilmiştir mesela neden ağız değil?

1
İkra Sevinç 0
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

İnsanın kendisinin dinlendiğini bilmesi kadar etkili bir şey olamaz.

Örneğin biri sizinle konuşuyor ve sizin yaptığınız şeyse telefona bakmak. Emin olun bu karşıdaki "Seni dinlemiyorum çünkü benim gözümde fikirlerin/konuların değersizler." demesine sebebiyet veriyor ve bu karşınızdaki insanı sizden uzaklaştırmaya ve incitmeye fazlasıyla yetiyor.

Ayrıca telefonu veyahut ilgilendiğiniz nesneyi masanın üzerine koymak da karşıdakinin gözünde bu imajı yaratmaya yetiyor.

Sizin yapmanız gerekenler o an elinizde olan şeyi cebinize veya görünmeyen bir yere koymak ve karşınızdakinin gözlerinin içine bakmak...

Bu ona "Seni pürdikkat dinliyorum ve bir kartal gibi gözlüyorum." demekten farksız olacaktır, emin olun.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Barış istiyorsan dostlarınla değil, düşmanlarınla konuş.”
Moshe Dayan
Geri Bildirim Gönder