Puan Ver
2
Puan Ver

Neden diğer gezegenlerdeki ya da galaksilerdeki canlılık için su arayışındayız?

Başka bir galaksi veya gezegendeki muhtemel canlılar h2o dışındaki başka bir kaynak ile varlığını sürdüyor olamaz mı?

1
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Çünkü artık dünyadaki kaynakların sınırsız olmadığını ve eğer diğer gezegenlerde kolonileşmezsek dünyadaki yaşamın sona ereceğini biliyoruz.Nüfus artışı ve kayankların azlığı kolonileşme ihriyacımızı artıtıyor.Dünyadaki nüfus çok fazla olduğu için dünyadaki kaynaklar yetmemeye başladı.Bizde çözüm olarak başımızı yukarı çevirerek yaşanılabilir gezegenleri aramaya koyulduk.

Açıklamadaki sorunuzun cevabı ise evet ,başka gezegenlerde karbondioksitle nefes alıp oksijen veriyor olabilirler ve su yerine daha farklı maddeler kullanıyor olabilirler.Tabi durum böyle olduğunda oradaki canlılar ortama göre evrimleşirler .Yani bize göre oksijen yerine karbondioksit su yerine başka maddeler kullanabilmelk için de evrimleşirler.Eğer bizim dünyamız da bu ortam gibi olsaydı biz de öyle evrimleşirdik.

Teşekkür Et
4
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Barış istiyorsan dostlarınla değil, düşmanlarınla konuş.”
Moshe Dayan
Geri Bildirim Gönder