Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Neden bir işi yapmak için genelde saatin tam olmasını bekliyoruz?

Örneğin yapmamız gereken bir işi 13. 26'da değil de 13. 30'da yapıyoruz?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Merhabalar! Bunu 'herkes' yapıyor diye söylememiz için bir gözlem yapılması gerek ya da 'çoğunluk' yapıyor diyebilmek için, fakat yapan kişiler için söylemek gerekirse ki çağımızın getirmiş olduğu avantaj teknolojinin bir de dezavantajı var; tembellik. Genel konuşursak bu birçok kişinin başını belki bir sürelik belki halen ağrıtmakta, ben bile şuan bu yazıyı yazarken ders programımı birkaç dakika aşarak yazmaktayım; anlıyacağınız çağımızın getirdikleriyle eski nesillere nazaran tembellik oranı arttı diyebiliriz açıkça! Bahsetmiş olduğunuz şeyin sebebi de kanımca 'erteleme hastalığı' diyebiliriz, bu az önce bahsetmiş olduğum gibi yeni nesilde sıkça görülen bir durum. Bu durum, kişinin yapacağı veya yapmak için programladığı işi vaktinde değil "sonra yaparım kaçmıyor ya" diyerek erteleyerek yapmasıdır. Bu maalesef yeni nesillerde -ki ben arkadaşlarımdan da sıkça duyum alıyorum bu konuda- pek bir baş gösteren ahvaldir, umarım sorunuza kendi perspektifimden bir nebze açıklık getirebilmişimdir. Neşeyle,bilimle ve de merakla kalmanız dileğiyle...

Teşekkür (2)
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Özgürlüğün ne olduğunu bilmeyenler, onu talep edemezler.”
Johann Schubert
Geri Bildirim Gönder