Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Neden başka gezegenlerde canlılık ve su arıyoruz?

Eğer canlılığa ve suya erişmek için arıyorsak, zaten bu gezegenin milyonlarca yıl önceki hali üzerinden çıkarım yapmıyor muyuz? Oraya gitmemizinde bir o kadar süreceğini hesaba katarsak gittiğimizde gezegendeki kaynaklar hala kullanılabilir olacak mı?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Başka gezegenlerde canlılık arıyoruz çünkü dünya ilerleyen zamanlarda yaşanılır bir yer olmaktan maalesef çıkacak. Sanayi devrimi ile beraber gelen hava kirliliği, buna bağlı olarak iklimlerin ve mevsimlerin zamansal farklılık göstermesi buna örnek gösterilebilir. Canlılık olan gezegende insanda yaşayabilir aslında canlılık aramamızın sebeplerinden biri bu olabilir. Bir diğer etken ise meraktır. İnsan tarih boyunca olduğu yerde sayamayan bir canlı olmuştur. Sürekli yenilik ve farklılık arıyoruz. Bu güzel bir şey.

Diğer gezegenlerde su aramamızın sebebi ise, yaklaşık 30-40 yıl sonra su savaşlarının çıkacağını tahmin ediyoruz. Su, maalesef petrolden daha değerli olacak. Bunun sebebi ise temiz su kaynaklarının azalması. Hemde ciddi bir biçimde azalma göstermesi...

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Karanlığa lanet okumaktansa bir mum yak... Çünkü karanlığı yalnızca bilimle fethedebiliriz!”
Anonim
Geri Bildirim Gönder