Evrim Ağacı Soru & Cevap
Reklamı Kapat
Puan Ver
0
Puan Ver

Nasıl daha pozitif bir insan oluruz?

1
Aleyna Sevindik 0
Teşekkür
Hatırla (1)
Takip
Paylaş
Reklamı Kapat
1 Cevap

merhabaa

bu sorunuz için teşekkürler.pozitif olabilmenin ilk şartı beyninizi eğitebilmekten geçer.psikoloji ile ilgilenen biri olarak size kendimce güzel ve faydalı bulduğum birkaç tavsiyem olacak.

♦birine anlatın:şükran gerçekten önemlidir. bir araştırma, şükran göstermenin sizi kalp hastalığından uzak durmaktan daha iyimser hale getirmek için her şeyi yapabileceğini bulmuştur.bir şükran günlüğü, başlamak için iyi bir yerdir, ancak minnettarlığınızı paylaşmanın çok daha yararlı olduğunu buldum.çalışanlara ya da meslektaşlarına bütün çalışmaları için teşekkür etmek olabilir, bir arkadaşınızla hızlıca e-posta ile konuşmak olabilir, baristaya iltifat etmek olabilir ya da “bugünün en iyi tarafı neydi?” gibi bir gece muhabbetine katılmak gibi bir şey olabilir.başlangıçta biraz garip gelebilir, ancak bana güvenin, birisiyle konuştuğunuzda mükemmel hissedeceksiniz.

♦kişisel algılamayın:belki de sizin hakkınızda kötü konuşan birisini duydunuz, belki bir iş arkadaşınız önemli bir görüşme yaparken sizi safdışı bıraktı, belki de restoranda yemek yerken garsona çok kaba davranan bir insanla karşılaştınız... unutmayın ki bir insanın hayatı kötü gidiyorsa, çevresindekilere de kötü davranmaya başlar. mutsuzlukları; güvensizlik, korku ve öfke duygusuyla kendisini gösterir. bu davranışların sizinle hiçbir ilgisi olmadığını, tamamen kendi duygularıyla alakalı olduğunu unutmayın. Olayları/sözleri üzerinize alınmayın.

♦olumsuz deneyimlerine farklı açıdan bak: hüsranla sonuçlanan bir durumun sana katkılarını düşünmelisin.olmadığı için üzülmeli bir yandan da olduğu zaman oluşabilecek tehlikelerden korunmuş olduğun için sevinmelisin.hayatta bazen olumsuz şeyler için dahi şükretmek çok mühimdir.

♦yalnız kal: insanın kendiyle vakit geçirmesi, kişisel gelişim için çok önemli. hem özgüveninizi hem mutluluğunuzu artırırsınız. zamanla kendi kendinizle kaldığınızda daha iyi vakit geçirmeyi öğrenir, bu zamanlarda içgörünüzü geliştirdiğinizi fark eder, zor durumlarla başa çıkmak için daha kolay çözüm üretmeye başlarsınız. çevrenizde negatif insanlar olduğunda bir adım geri çekilip kendinize biraz zaman ayırmak en güzelidir.

peki etrafta bu kadar negatif insan varken nasıl pozitif olacağız?diye hayıflandığını da duyar gibiyim :D

dostum bazı insanlar doğuştan negatiftir. süürekli şikayet ederler, insanlarla didişirler, kendilerini başkalarıyla karşılaştırırlar, sorun üretirler. kısacası her zaman bardağın boş tarafına odaklanırlar... halbuki hayatta her zaman, hepimiz için engeller var. önemli olan uzun vadede pozitif düşünmek, hatalardan ders çıkarmak ve etraf negatif insanlarla dolu olsa da pozitif kalabilmek...

sevgiyle kall,mutlu oll :) hiçbir şey senden önemli değil,kendini sev.

Puan Ver
3
Puan Ver
Teşekkür (3)
Paylaş
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Reklamı Kapat
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir fikri kabul etmeksizin o fikir üzerine kafa yorabilmek, eğitimli bir aklın işaretidir.”
Anonim